Wersja graficzna Kontrast: K1 K2 K3 K4 Rozmiar czcionki: A A+ A++

Kampania Powstrzymaj pijanego kierowcęOgólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna „Powstrzymaj pijanego kierowcę”

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz we współpracy z Komendą Główną Policji pod koniec kwietnia zainaugurowała ogólnopolską kampanię „ Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Jak pokazują badania na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35% Polaków jest świadkami prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Zazwyczaj obserwacja dotyczy „dalszych znajomych” (93%) oraz przyjaciół (80%), a także członków rodziny (blisko połowa). Polacy rzadko podejmują interwencje wobec pijanych za kierownicą. Tłumaczą to obawą przed oskarżeniem o donosicielstwo, niechęcią do wtrącania się w „nie swoje sprawy” czy lękiem przed próbą zemsty. Celem kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę” jest podniesienie poziomu świadomości polskiego społeczeństwa na temat wpływu alkoholu na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po pijanemu. Kampania upowszechnia informacje na temat możliwych form interwencji wobec pijanych kierowców. Jej zadaniem jest zmiana niekorzystnych postaw wobec problemu nietrzeźwości na drogach. Służą temu m.in. filmy edukacyjne obrazujące prawidłowe formy interwencji oraz spot promocyjny.

Wszelkie dodatkowe materiały zamieszczone są na stronie akcji www.powstrzymaj.pl

Miejski Ośrodek Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu we współpracy z Urzędem Miasta Przemyśl i innymi lokalnymi instytucjami przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Do mieszkańców trafią ważne informacje zawarte w ulotkach, broszurach, plakatach, uświadamiające nam, że powstrzymanie pijanych kierowców leży w interesie wszystkich. Od tego, czy zareagujemy może zależeć zdrowie i życie wielu osób.1) Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę2) Zawsze reaguj gdy widzisz, że ktoś chce prowadzić samochód po alkoholu!


3) W więzieniu